Aktuality

Po dlouhé době tak máte zase možnost sledovat on-line vše, co Cavallino nabízí a chystá, můžeme spolu pohodlněji a častěji komunikovat.

OFFICINA 942 - KURIÓZNÍ NÁZEV, PODIVUHODNÉ RETRO MODELY

25. 5. 2023

Značka  OFFICINA 942  přináší na trh, řečeno jejich vlastními slovy, modely, které mají připomínat autíčka ze 40. let . A to vše v měřítku 1/76

40. léta nepamatuji, ale v 50. jsem měl jako kluk něco velmi podobného, Škodu Sedan v hnědé a zelené barvě, pár let později přibyly dvě Volhy 21, žlutá a bílá. Vyhrál jsem si s nimi hodně, měřítko nebylo podstatné, vždyť Volhy měly poloviční velikost co Sedan....

A možná doma ještě někde budou, nebo alespoň jejich torza bez koleček.

Pokud byste tedy chtěli svým tatínkům, nebo spíše dědečkům, připomenout jejich dětství, pořiďte jim autíčko od OFFICINA 942 .  Kupa radosti za pouhých  380 korun

A v příštím kvartále přijdou na trh i stylové plechové  retroplakety kruhového tvaru, takže pokud si nechcete hrát, můžete si pověsit vybrané autíčko na ceduli na zeď.

VČERA PORSCHE - DNES FERRARI

24. 5. 2023

MÍŘÍME Z NĚMECKA DO ITÁLIE , VČEREJŠÍ ZÁPLAVU MODELŮ PORSCHE DNES VYSTŘÍDALA NABÍDKA MODELŮ KESS . TUŠÍTE SPRÁVNĚ, FERRARI, FERRARI, FERRARI, ALE I MASERATI A AMERICKÁ REPLIKA FERRARI S NÁZVEM  MODENA, O KTERÉ JSME SE TADY JIŽ ZMIŇOVAL DŘÍVE. A KDYŽ JSME U TĚCH AMERIK, KROMĚ FERRARI A  MASERATI DAL KESS DNES DO OBĚHU I DODÁVKY A UŽITKOVÉ VERZE PACKARDA.

Porsche jsem pověsil na Cavallino dnes, na Kess se můžete podívat zítra .

PORSCHE INDUSTRIAL MODELS - NÁDHERA, ALE ŽÁDNÁ LÁCE

23. 5. 2023

POKUD JE PRO VÁS IKONOU ZNAČKA PORSCHE , URČITĚ ZNÁTE MODELY JEJICH VOZŮ  S OZNAČENÍM  PORSCHE INDUSTRIAL  MODELS. 

Produkce je to střídavě Minichamps nebo AutoArt , tentokráte bych si vzhledem k ceně  -  2299,- tipnul spíše Autoart.  Cenu modelů 1/18 jsem zatím raději nepočítal, abych neměl neklidné spaní.

V nové nabídce je cca 20 modelů , jeden obrázek jako ochutnávka, zítra je sem nasázím všechny i s cenami.  Při dotazu kdy budou jsem dostal všeříkající odpověď  - už brzo . A k tomu dodatek k možnosti rezervace - omezená produkce, kdo dřív příjde, ten dřív......

STUTZ - POKUS OŽIVIT ZAŠLOU SLÁVU

14. 5. 2023

Ve 30. letech byla značka  STUTZ  prestižní záležitostí, holywoodské hvězdy, politici, průmysloví magnáti , to byla klientela značky. Ale poválečný vývoj ji poslal takřka do zapomnění . Byly tady pokusy obnovit značku, ale podobně u Duesenbergu , to nedopadlo slavně  zůstalo u pár kousků nebo replik...

KONEČNĚ ODHALENO - AERO SODOMKA

9. 5. 2023

Dlouho slibuji - a vy si objednáváte - model Autocult  AERO s karoserií Sodomka. Dnes dorazilo první foto modelu a k tomu informace, že bude na trhu koncem července........

ŠKODA Z NOVÉHO ZÉLANDU DO ČESKÝCH SBÍREK

26. 4. 2023

Pokud jste někdo navštívili Nový Zéland , určitě jste se potkali se značkou Škoda a místní specialitou Trekka . Vozem, který farmářům sloužil jako holka pro všechno . No a ti z nás, kteří se tam nepodívali, si mohou nyní pořídit tento model do svých sbírek. Autocult v serii Ave 43 přináší hned dvě verze. Model je avizovaný na přelom dubna -  května, rezervovat si jej můžete již teď.  Mám objednaný dostatečný počet  ( ikdyž to jsem si o TATŘE 603X  myslel taky........ )

BÍLÝ SLON JE DOMA

19. 4. 2023

Dnes to není o žádných novinkách, jen strohá informace - všechny 3 závodní verze Elefantino Bianco od TECNOMODELU jsou doma ve skladu....

10 000 + NOVÝCH MODELŮ K DISPOZICI NA CAVALLINU

30. 3. 2023

DNES TO NEBUDE O KONKRÉTNÍCH NOVÝCH MODELECH NA TRHU, ALE CHCI VÁS INFORMOVAT, ŽE JSEM    " PŘEVZAL ?-  REZERVOVAL SI ?   ZAJISTIL VÝHRADNĚ PRO CAVALLINO ?   POŘÍDIL  SI  ?  "  - NEVÍM, KTERÝ VÝRAZ POUŽÍT ABY VYSTIHOVAL SKUTEČNÝ STAV ,  NĚCO MÁLO PŘES 10 000 MODELŮ  1/43  ( O NABÍDCE NA 1/24  A  1/18 ZATÍM DISKUTUJEME, JEŠTĚ RÁNO JSEM BYL KATEGORICKY PROTI, ALE TEĎ  VEČER ZA POMOCÍ TROJHRANNÉ LAHVE  GRANTS  ZAČÍNÁM UVAŽOVAT I O TOMHLE.....)

NE, NEZBLÁZNIL JSEM SE, JEN TEĎ MOMENTÁLNĚ NEVÍM, JAK CELOU TU NADÍLKU SBĚRATELŮM PŘEDSTAVIT.  PŘI MÉ VROZENÉ LENOSTI BYCH JE POSTUPNĚ VĚŠEL NA CAVALLINO NĚKOLIK LET. A TAKY BYCH RÁD TYTO MODELY NĚJAKOU ZNAČKOU ODLIŠIL OD OSTATNÍCH MODELŮ, ZAŘAZENÝCH DO NABÍDKY , KTERÉ DOVÁŽÍM PŘÍMO .  COKOLIV VÁS NAPADNE - ZNAČKA PŘED MODELEM, BAREVNÉ OZNAČENÍ, POZNÁMKA V TEXTU.... JAKÝKOLIV NÁPAD PŘIVÍTÁM.

 

A PROTOŽE PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE VĚŠENÍ NA CAVALLINO MI OPRAVDU PŮJDE JAK PSOVI PASTVA , PŘIKLÁDÁM PRO ZAČÁTEK ALESPOŇ PŘEHLED VÝROBCŮ , KTEŘÍ JSOU ZASTOUPENI. POKUD NECHCETE PŘI ČEKÁNÍ NA KOMPLETNÍ NABÍDKU ZESTÁRNOUT, MOŽNÁ BUDE NEJLEPŠÍ NAPSAT, ZAVOLAT ČI JINAK DORUČIT DOTAZ, ZDA JE K DISPOZICI I MODEL, NA KTERÝ SI JIŽ DLOUHO BROUSÍTE ZUBY A NE A NE JEJ NAJÍT   ( STAČÍ VÝROBCE, ZNAČKA A TYP AUTA, BARVA, PŘÍP. KATALOGOVÉ  ČÍSLO  ) , CO NEJRYCHLEJI DÁM VĚDĚT ZPĚT.

STAČÍ JEN ROZKLIKONOUT DOLE ODKAZ  " přečíst "

FERRARI 365 GTC/4 SPIDER

29. 3. 2023

FERRARI  365  GTC/4  měla býti   " civilnější "   verze Daytony. Postavilo se jich rovných 500, tuto otevřenou verzi z r. 1971  má na svědomí karosárna   Carrozzeria Auto Sport z Modeny. Pod tímto názvem se skrývají dva karosáři, Franco  Bacchelli , který začínal u Piera Droga  a  Roberto  Villa, který dlouhá léta pracoval pro karosárnu Scaglietti .

Autocult v serii MASTERPIECE  jednu chystá, nevíme  sice, kdy bude model na trhu, ani jak bude skutečně ve finále vypadat , ale už dnes vám mohu prozradit kolik bude na Cavallinu stát - pokud nedojde ke kotrmelcům ve vztahu CZK / Euro, bude u mne za 2 440,-

CADILLAC - A HNED 5 KOUSKŮ NAJEDNOU

26. 3. 2023

Pětice modelů Cadillac od firmy STAMP  MODELS se u mne ocitla částečně omylem . Vysvětlování jak k tomu došlo by bylo dlouhé, ale pokud se někdo chcete historce zasmát zavolejte, nebo se u nás zastavte na burze v Brně či  v Bratislavě, rád se  s Vámi o ni podělím.

A pokud si je chcete  rychle prohlídnout, je to tahle pětice

Sedan de Ville  1976

Coupé de Ville  1969

Coupé de Ville  1978

Convertible de Ville  1968

Eldorado  Custom  1973

 

BMW 3.0 CS

25. 3. 2023

Pro tohle nádherné auto jsem měl slabost už od doby, kdy se poprvé představilo veřejnosti.  MINICHAMPS dává nyní na trh dvě barevné verze a ta oranžová mu neskutečně sluší, zájem je zřejmě velký , protože mi z limitované edice  504 modelů  " přiklepli " jen 8 kousků .

BMW - 2800 GTS FRUA

24. 3. 2023

Vypadá to, jako bych do aktualit sázel stále jen modely Autocult. Jenže oni přicházejí v každé várce novinek s atraktivním autem, teď párkrát po sobě s modelem s českými kořeny, na duben pro změnu s atraktivním bavorákem .

( A pro milovníky starších automobilů - ani ten jejich Amilcar nevypadá špatně....)

AUTOCULT MÁ ČECHY RÁD , KAŽDÝ MĚSÍC JEDNA Z NOVINEK JE ČESKÉ AUTO , TENTOKRÁTE ŠKODA 736 BUGGY

21. 2. 2023

I poslení várka novinek od Autocultu  má  mezi sebou český vůz, pravda, tentokráte trošku  netradiční - Buggy Škoda  736 .

Ale i ostatní novinky jsiou zajímavé , Maybach  Pullman  s karoserií  Spohn, nebo dvě barevné variace na VW Beetle , označené jako Memminger Roadster.

A jako vždy dodávám, objednávky a rerzervace - mailem, telefonem......

CITROEN - abych nepsal jen Ferrari, Ferrari, Ferrari, dnes mám pro Vás jinou značku, CITROEN ( a nejen proto, že Citroen je momentálně i naše rodinné auto....)

16. 2. 2023

Pro mne netypická značka - Citroen, pro mne netypické měřítko - 1/24, pro mne netypické balení - blistr, pro mne netypický výrobce - Edicola  ( možná znáte z trhu v jiných zemích pod názevem Hachette, Altaya, Atlas,   --- ale je to vše stejná Čína )

A proč je tedy nabízím, když je u nich pro mne vše netypické  -  je to prosté  LÍBÍ SE MI.......L

Ale popisky a ceny hledejte v katalogu modelů až zítra, v tuto chvíli vítězí moje lenost, půlnoc za dveřmi, už nic nepíšu, jdu spinkat.

A ZNOVU FERRARI , TENTOKRÁTE 296 GTS

15. 2. 2023

Po přehršli modelů Autocult a Kess dnes  něco pro " pravověrné " Ferraristy . Do skladu mi dorazil nádherný  modrý krasavec z dílny LookSmart .

Na dalšího modrého krasavce se můžete těšit už zítra , stejný vůz ve verzi  coupé, ale původem  od BBR...

JMENUJE SE 250 GT CALIFORNIA, VYPADÁ JAKO 250 GT CALIFORNIA ...... ALE FERRARI TO NENÍ !!!!!!!!!!!

9. 2. 2023

Americká společnost  MODENA MOTORS  se rozhodla vytěžit z popularity a obchodního úspěchu vozů Ferrari v USA i něco pro sebe. A tak se pustili do stavby něčeho, co není ani replikou, ani kopií, nicméně to vzhledem i názvem evokuje úspěšné italské auto.

Modena 250 GT California je po všech stránkách větší, hlavně na šířku, robustnější, aby unesla težký detroitský " big block " , ale natolik pdobná italské předloze, že když ji potkáte za šera, v mlze, po 3 a více pivech, a pojede bez motoru z kopce , aby ji zvuk

neprozradil, tak budete všem známým ráno vyprávět, že jste potkali italskou legendu......

A v několika verzích tenhle model připravil KESS, jako obvykle dodávám, objednávky a předobjednávky můžete volat či psát už teď.

FERRARI SE 3 SEDADLY, ŘIDIČ UPROSTŘED, SPOLUJEZDCI PO STRANÁCH - TO BYLO FERRARI 365P BERLINETTA SPECIALE 3 POSTI Z ROKU 1966 -

8. 2. 2023

Pokud mne paměť nešálí, vznikly 2 exempláře tohoto auta. Iniciátorem byl prezident firmy FIAT   G. Agnelli.

KESS avizuje 3 barevné veze, ale má to slabinu, až na 4.Q. 2023 ani jedná z verzí nemá vzadu integrovanou odtrhovou hranu  ( jak ji pamatujeme u dřivějších modelů TECNOMODEL )

Ale puristi nezoufejte, v serii MASTERPIECE fy AUTOCULT je avizován tento vůz i s hranou na správném místě. Sice taky s neurčitým datem uvedení na trh, ale ze zkušeností předpokládám, že to busde dříVe než shora zmiňovaný KESS.

A jako vždy dodávám, že mám rezervováno a můžete poslat, zavolat předobjednávky.

FERRARI - 365 CALIFORNIA SPIDER OPEN 1966 , tentokráte od KESSu

12. 1. 2023

365  Californii jsem odjakživa považoval za jedno z nejhezčích Ferrari vůbec. Ale marná sláva, pokud porovnávám tohle provední od KESSu se šperky od BBR či RGM, není to ono. Něco modelu chybí  ( nebo přebývá ?.....)

Ale na druhou stranu, 365 California na trhu není, kromě prakticky nedostupných , výše uvedených verzí . A tak chcete li zaplnit místo v řadě Ferrari ze 60. let, nezbývá než si pořídit KESS.  A můžete si vybrat, zavřená či otevřená, červená, modrá, bordó.....,

ZAČNEME ROK ČESKÝM AUTEM -- TATRA 603X

10. 1. 2023

Autocult stále častěji zařazuje do programu československé  automobily. A na leden nachystal tuhle TATRU

A info pro všechny, kdo se těší na Aero s karoserií Sodomka - ještě si počkáme, podle poslední informace od výrobce zřejmě až do dubna........

FERRARI - 408 4RM 1987

21. 12. 2022

Tohle  Ferrari se sice do seriové výroby nedostalo, ale pokus to byl rozhodně zajímavý.

Nepřipomíná Vám silueta a koncepce jedno veleúspěšné auto ?

HECO - ZÁVAN EXKLUZIVITY

16. 11. 2022

Připadá Vám většina dnešních modelů tak nějak  " uniformní " ?  Bez vlastního rukopisu jako jsem byli zvyklí v ranných dobách mého sběratelství ?

Jen námátkou Corgi - perličková světla , Mebetoys -na svou dobu dokonalé metalické laky, Politoys - filigránsky provedené detaily..........

SBARRO - VŽDY OSOBITÝ ČI SPÍŠE VÝSTŘEDNÍ

12. 10. 2022

Výtvory, které představoval na různých autosalonech Franco  Sbarro byly vždy nepřehlédnutelné  ( ikdyž občas i nepoužitelné ).

Tentokrát je to special na bázi Cadillacu, který přináší na trh AUTOCULT

ESVAL + EDSEL

2. 10. 2022

ESVAL + EDSEL , to není nepovedená slovní hříčka, ale ESVAL uvádí právě teď na trh  pětici modelů  EDSEL

MINICHAMPS + MAXICHAMPS ( DVA STOLY MI NA TO NADĚLENÍ NESTAČÍ )

29. 9. 2022

Jdu takhle po ulici a potkám pána, jak tlačí dvoukolák s obrovskými krabicemi a funí....

Mám dobré srdce, nabídl jsem  mu pomoc. A cože to má v bednách tak těžkého, odklopil víko u té horní  - a přesně to, co čtete v nadpisu.

No a tak, aby to nemusel vláčet bůhvíkam, jsem mu nabídl, že to od něj rád koupím........

A teď je mám tady, na stole, na druhém stole, na peřínáčích, na podlaze.......

Rozklikněte text, dozvíte se více.

VÍTÁM VÁS

20. 4. 2022

Vítám Vás na obnovených stránkách  AUTOGALERIE CAVALLINO. 

Po dlouhé době tak máte zase možnost sledovat on-line vše, co Cavallino nabízí a chystá, můžeme spolu pohodlněji a častěji komunikovat.